Chci dát dítě do skauta

Vybíráte pro svého syna nebo dceru ten nejlepší způsob trávení volného času? Hledáte zábavu a přitom chcete, aby se Vaše dítě všestranně rozvíjelo? Chcete, aby vyrůstalo v dobré partě, mělo kamarády a zažívalo s nimi společná dobrodružství?

Nechte své dítě vyrůstat ve skautu !

Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi. Umožňuje jim žít a dělat věci společně a staví před ně příležitosti, které jsou jak zábavou a hrou tak způsobem, jak poznávat nové věci. Prostřednictvím volného času tak učí děti a mladé lidi být užitečnými členy naší společnosti a všestranně rozvinutými osobnostmi.

Skauting dává do života řadu sociálních dovedností – schopnost mluvit před lidmi a schopnost naslouchat, schopnost být otevřený vůči druhým, schopnost spolupracovat. Skauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje. Stejně jako učí odpovědnosti i za druhé, za okolí, za blízké.

Při výběru a při získávání informací by Vám mohl pomoci přehled českobudějovických oddílů níže. Také můžete využít interaktivní mapu kluboven a najít si tu pro vás nejlépe umístěnou.